سازمان نقشه برداری کشور به عنوان یکی از مجموعه های ذیل سازمان برنامه و بودجه کشور بمنظور حمایت از فعالیت‌ های پژوهشی کاربردی و همچنین بکارگیری یافته‌ های تحقیقاتی در انجام فعالیت‌ های خود، از تحقیقات در موضوعات و محورهای پژوهشی به شرح ذیل (موضوعات و محورهای پژوهشی به روز خواهند شد) و همچنین سایر موضوعات پژوهشی کاربردی در حوزه مهندسی نقشه‌ برداری و اطلاعات مکانی و مرتبط با اهداف و وظایف سازمان نقشه‌ برداری کشور، در قالب عقد قرارداد پژوهشی، حمایت می‌ کند.

 

استانداری مرکزی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان فراخوان ملی برای ایده پردازی در محور خانواده، جوانی جمعیت و پیشگیری از طلاق را به شرح پیوست اعلام نموده است. 

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب فراخوانی دائمی از ایده‌های نوآورانه و طرح‌های فناورانه حوزه معدن حمایت می‌کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، با توجه به تاکید ویژه بر هوشمندسازی معادن و پیش بینی بیشترین رشد سالانه در حوزه معادن، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دانش بنیان دیجیتال معاونت علمی از طرح‌های فناورانه با محورهایی از جمله: 

فناوری‌ها و یا روش‌های نوین اکتشاف،

فناوری‌ها و یا روش‌های نوین بهره‌برداری و استخراج،

فناوری‌ها و یا روش‌های نوین فرآوری مواد معدنی کم عیار،

فراوری باطله های موجود در معدن

استحصال عناصر فرعی همراه ماده معدنی اصلی،

فناوری‌ها و یا روش‌های نوین در حوزه صنعت نسل معدن،

فناوری‌ها و یا روش‌های نوین در عارضه یابی،

افزایش بهره وری،

کاهش شدت مصارف آب و انرژی،

فناوری ها و یا روش‌های نوین مرتبط با اقتصاد چرخشی معدن و صنایع معدنی،

فناوری ها و یا روش‌های نوین احیاء و بازسازی عرصه معدن مطابق استانداردهای منابع طبیعی، شایسته حمایت می کند. در این راستا با توافقات صورت گرفته با وزارت صمت، حمایت‌های بسیاری در نظر گرفته شده است. متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس83530 021 داخلی 7674 تماس بگیرند.

اداره کل زندان های استان یزد، اولویت های پژوهشی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور را در سال 1402 به شرح ذیل اعلام نموده است. متقاضیان می توانند تا 20 شهریورماه ماه پروپوزال خود را به شورای تحقیقاتی اداره کل زندان های استان یزد ارسال نمایند: 

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در فراخوانی عمومی خطاب به مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها، فراخوان 4 عنوان طرح پژوهشی را از محل یک درصد اعتبارات هزینه ای استانی سال 1402 را به شرح ذیل اعلام نمود. 

شرکت توزیع نیروی برق استان یزد فراخوان 10 طرح مطالعاتی خود را در سال 1401 به شرح ذیل اعلام نمود:

 

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد، فراخوان جشنواره ملی تجلیل و حمایت از پژوهش‌های مهارت‌محور را در 8 بخش باهدف تجلیل از پژوهشگران برتر و حمایت از پژوهش های تقاضامحور اعلام نمود:

اداره کل ورزش و جوانان استان طی نامه شماره 4053 مورخ 1401/08/17، فراخوان طرح های مطالعاتی را در دو حوزه ورزش و جوانان (سال 1402-1401) در محورهای نه گانه اعلام نمود: 

به آگاهی می‌رساند مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای انجام مأموریت‌های ذاتی خود به ‌عنوان بازوی پژوهشی سازمان برنامه و بودجه کشور و در تعامل با استان‌ها به ‌منظور پشتیبانی اندیشه‌ای، توانمندسازی و ارتقای نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی کشور به‌ ویژه در آستانه آماده‌سازی و تقدیم لایحه بودجه سال 1402 به مجلس شورای اسلامی و همسو با مراحل تدوین برنامه هفتم توسعه، علاقه‌مند است از دیدگاه‌های کلیه صاحب‌نظران و پژوهشگران همکار در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها و همچنین با بهره‌گیری از ظرفیت‌های اساتید محترم دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی و اندیشمندان شاغل در دستگاه‌های اجرایی مستقر در آن استان به منظور واکاوی نظام مسائل و رفع چالش‌های اساسی پیش‌روی استان و کشور در قالب یافته‌های حاصل از طرح‌ها و فعالیت‌های پژوهشی مسئله محور با اولویت‌های ذیل بهره‌مند گردد.

 

 
 
مطابق بند "ز" تبصره 15 قانون بودجه سال 1400 کل کشور و بند "ط" تبصره 15 قانون بودجه سال 1401 کل کشور، وزارت نیرو مکلف است بخشی از منابع حاصل از افزایش بهای برق برخی از صنایع بزرگ را تا سقف 13 هزار میلیارد ریال و 26 هزار میلیارد ريال صرف اعطای تسهیلات خطرپذیر به شرکت‌های دانش بنیان صنعت برق و شرکت‌های فعال در حوزه اصلاح الگوی مصرف انرژی نماید.
 
صفحه1 از3
آدرس: شهر میراث جهانی یزد، بلوار دانشجو، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان.
تلفن: 4-36241151 (035) داخلی 310 و 255
نشانی رایانامه برای ارسال نقطه نظرات، نیازهای پژوهشی و پژوهش های خاتمه یافته به سازمان: yazdresearch@mporg.ir

همه حقوق مادی و معنوی «سامانه پژوهش های توسعه ای استان یزد» متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد است. هرگونه بازنشر اطلاعات مندرج در این پایگاه با ذکر ماخذ بلامانع است.

طراحی و پشتیبانی فنی:سیدمحمدهاشم حکیمی

Please publish modules in offcanvas position.

اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید، اینجا را کلیک کنید.

ورود به حساب کاربری