شیوع ویروس کرونا در کشور، تقریبا همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است که یکی از این مسائل، برگزاری نمایشگاه ها و رویدادهای علمی است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، هرسال با فرا رسیدن هفته ملی پژوهش و فناوری، پارک علم و فناوری یزد برنامه های متنوعی را در استان برگزار می کند که یکی از مهم ترین آن ها، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار است که متولی برگزاری آن فن بازار استان یزد و پارک علم و فناوری یزد هستند.

امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و امکان انتقال آن در تجمعات، امکان برگزاری حضوری این نمایشگاه فراهم نبوده و به همین دلیل برگزارکنندگان، سامانه ای را برای فراهم آوردن امکان بازدید مجازی از این نمایشگاه راه اندازی کردند. سامانه مجازی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، روز سه شنبه 18 آذرماه 1399در مراسمی با حضور استاندار و جمعی از مسوولان استانی، به صورت رسمی افتتاح شده و امکان بازدید از آن همچنان فراهم است.

یکی از این محاسن این است که برگزاری نمایشگاه مجازی باعث جمع آوری دیتابیسی از دستاوردهای پژوهشی و فناوری شده که جمع آوری آن قبلا به سختی امکان پذیر بوده است.

امسال به واسطه مجازی شدن، این اطلاعات یکجا کنار یکدیگر جمع شدند و دیتابیس خوبی فراهم شد که انشالله بتوان بعدها اقدامات خوبی از این طریق انجام داد.

امکان دائمی بودن یکی دیگر از ویژگی های مثبت نمایشگاه مجازی است، بطوریکه قبلاً به واسطه فیزیکی بودن، برای یک زمان محدود 5 یا 6 روزه نمایشگاه برگزار می شد اما امسال امکان بازدید از نمایشگاه تا هفته پژوهش سال آینده وجود داشته و محدودیت زمانی هم عملاً از روی وب سایت برداشته شده است.

شبکه سازی در این نمایشگاه بسیار راحت تر اتفاق می افتد و افراد مختلف می‌توانند با فراغ بال و اختصاص زمان بیشتر، از غرفه‌ها بازدید نموده، نیازهای خود را یافته و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. علاوه بر آن مخاطبین نمایشگاه امسال می توانند بدون زدن ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی، از خارج از استان و در سطح ملی نیز از آن بازدید کنند و این یکی دیگر از ویژگی های مثبت آن است.

با تمهیداتی که برای تکمیل این وب سایت در آینده اندیشیده شده، در قالب شبکه‌های اجتماعی دیگر مثل اینستاگرام و واتساپ هم می توانیم با معرفی شرکت ها و توانمندی های آنها عملاً مخاطبین پژوهشگران و فناوران را توسعه داده و شبکه آنها را بزرگتر کنیم. 

 

آدرس اولین نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان یزد:

https://ex.yazdtechshow.com

جشنواره برگزیدگان هفته پژوهش و فناوری استان با معرفی و تقدیر از برگزیدگان هفته پژوهش و فناوری، صبح روز پنجشنبه، 20 آذرماه 1399 با حضور استاندار یزد و تعداد معدودی از مسئولان استانی در دانشگاه یزد برگزار شد.

جستجو در سایت

آدرس: شهر میراث جهانی یزد، بلوار دانشجو، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان.
تلفن: 4-36241151 (035) داخلی 310 و 255
نشانی رایانامه برای ارسال نقطه نظرات، نیازهای پژوهشی و پژوهش های خاتمه یافته به سازمان: yazdresearch@mporg.ir

همه حقوق مادی و معنوی «سامانه پژوهش های توسعه ای استان یزد» متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد است. هرگونه بازنشر اطلاعات مندرج در این پایگاه با ذکر ماخذ بلامانع است.

طراحی و پشتیبانی فنی:سیدمحمدهاشم حکیمی

Please publish modules in offcanvas position.

اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید، اینجا را کلیک کنید.

ورود به حساب کاربری