آیین نامه اجرایی بند د تبصره 9 قانون بودجه سال 1402 کل کشور مبتنی بر اختصاص اعتبارات شرکت های دولتی، بانک ها و موسسفات انتفاعی دولت به امر پژوهش های کاربردی برای استفاده علاقمندان به پیوست ارائه شده است.

دستورالعمل اجرایی بند ج تبصره 9 قانون بودجه سال 1402 کل کشور ارسالی از سوی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مبتنی بر مجوز به شورای برنامه ریزی و توسعه برای اختصاص یک درصد اعتبارات هزینه ای استانی به امر پژوهش های کاربردی برای استفاده علاقمندان به پیوست ارائه شده است.

 

بند د تبصره 9 قانون بودجه سال 1402 کل کشور مبتنی بر اختصاص اعتبارات شرکت های دولتی، بانک ها و موسسفات انتفاعی دولت به امر پژوهش های کاربردی برای استفاده علاقمندان به پیوست ارائه شده است: 

 

بند ج تبصره 9 قانون بودجه سال 1402 کل کشور مبتنی بر مجوز به شورای برنامه ریزی و توسعه برای اختصاص یک درصد اعتبارات هزینه ای استانی به امر پژوهش های کاربردی برای استفاده علاقمندان به پیوست ارائه شده است: 

 

معاون اول رئیس جمهور آيين نامه اجرايي ارائه کمک های فنی و اعتباری خارجی دستگاه های اجرایی را با هدف توسعه صادرات محصولات دانش بنیان طی تصویب نامه شماره 97731/ت 60025 هـ مورخ 1401/06/07 ابلاغ نمود.

 
 

وزیران عضو كارگروه تصویب آیین‌نامه‌های مربوط به قانون اجرای سیاست‌های كلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی-مصوب1387- به استناد اصل یكصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، و با رعایت تصویب ­نامه شماره 186084/ت41633ﻫ مورخ 1387/10/14 تصویب نمودند:

شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) اولویت های پژوهشی و فناوری کشور را در بازه زمانی 1405-1401 بمنظور بهره گیری نهادهای علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی به شرح پیوست منتشر نمود.

سازمان برنامه و بودجه کشور به استناد بند هـ تبصره 9 قانون بودجه سال 1401 کل کشور، دستورالعمل اجرایی بند مذکور را با هدف هزینه کرد یک درصد اعتبارات هزینه ای استانی سال 1401 (به جز فصول یک و شش) به دستگاه های اجرایی استانی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ نمود. 

و- ‌شرکتها، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در پیوست شماره (۳) این قانون، مکلفند در اجرای تکالیف قانونی مربوط، حداقل چهل‌‌درصد (۴۰%) از هزینه امور پژوهشی خود مندرج در آن پیوست را در مقاطع سه‌ماهه به میزان بیست و پنج‌درصد (۲۵%)، به حساب صندوق شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری نزد خزانه‌داری کل‌ کشور واریز کنند تا صرفاً در راستای حل مسائل و مشکلات همان شرکتها از طریق توافقنامه با دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی اعم از دولتی و غیردولتی، جهاد دانشگاهی، پارکهای علم و فناوری و حوزه‌های علمیه و در قالب طرح(پروژه)‌های کاربردی، عناوین پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، طرح(پروژه)‌های پسادکتری و طرح(پروژه)‌های تحقیقاتی دانش‌آموختگان تحصیلات تکمیلی غیرشاغل به مصرف برسانند. درصورت واریزنشدن وجوه مربوط در موعد مقرر توسط هر یک از شرکتها، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، به خزانه‌داری کل کشور اجازه داده می‌شود رأساً مبلغ مربوط را از حساب آنها نزد خزانه برداشت کرده و آن را به‌حساب صندوق مذکور موضوع این بند واریز کند.

صفحه1 از3

جستجو در سایت

آدرس: شهر میراث جهانی یزد، بلوار دانشجو، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان.
تلفن: 4-36241151 (035) داخلی 310 و 255
نشانی رایانامه برای ارسال نقطه نظرات، نیازهای پژوهشی و پژوهش های خاتمه یافته به سازمان: yazdresearch@mporg.ir

همه حقوق مادی و معنوی «سامانه پژوهش های توسعه ای استان یزد» متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد است. هرگونه بازنشر اطلاعات مندرج در این پایگاه با ذکر ماخذ بلامانع است.

طراحی و پشتیبانی فنی:سیدمحمدهاشم حکیمی

Please publish modules in offcanvas position.

اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید، اینجا را کلیک کنید.

ورود به حساب کاربری