مقدمه: 

اين سند مطابق مادة 16 قانون حمايت از احياء، بهسازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده و ناكارآمد شهري و با هدف جلب همكاري و مشاركت كلية دستگاه‌هاي ذيربط در فرآيند بازآفريني پايدار محدوده‌ها و محله‌هاي هدف برنامه‌هاي احياء، بهسازي و نوسازي شهري به منظور حفظ حقوق شهروندي، ارتقاي كيفيت زندگي، بازيابي هويت شهري و اعمال حكمروائي محلي و در جهت راهبري، مديريت يكپارچه و ايجاد وحدت رويه بين كليه عوامل مرتبط در سطح ملي و محلي با رويكرد ضوابط شهرسازي معماري ايراني ـ اسلامي توسط وزارت راه و شهرسازي (شركت عمران و بهسازي شهري ايران) و با هماهنگي وزارت كشور، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و شوراي عالي استان‌ها تهيه و به استناد اصل 138 قانون اساسي، به تصويب هيأت محترم دولت رسيده است.
اين سند مرجع تعاريف مشترك، اهداف، اصول، راهبردها و سياست‌هاي دولت جمهوري اسلامي ايران در زمينة احياء، بهسازي و نوسازي شهري و ساماندهي سكونتگاه‌هاي غيررسمـي و توانمنـدسازي ساكنان در قالب دو دسـته تدابير پيشگيرانه و تدابير مربوط به فرآيند بازآفـريني پايدار محدوده‌ها و محله‌هاي هدف برنامـه‌هاي احياء، نوسازي و بهسازي شهري مي‌باشد.

 

معاونت علمی، فناوری و دانش بنیان ریاست جمهوری، مجموعه آشنایی با قانون جهش تولید دانش بنیان را به همراه قوانین اصلاح شده، آیین نامه ها و دستورالعمل اجرایی قانون تهیه و تدوین نموده است که در پیوست برای بهره برداری علاقمندان ارائه شده است. 

آیین نامه نظام ارزیابی استراتژیک کشور (تصویب‌نامه شماره ۲۱۸۸۶۲/۱۹۰۱ مورخ 1383/11/25 شورای عالی اداری)

شورای‌عالی اداری در صد و شانزدهمین جلسه مورخ ۳۱/۵/۱۳۸۳ بنابه پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و در اجرای ماده ۱۱ آیین‌نامه ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی کشور (موضوع مصوبه شماره ۴۴۶۴۲/ت۲۷۷۰۱هـ مورخ ۲۸/۱۰/۱۳۸۱ هیأت و‌زیران) آیین نامه نظام ارزیابی استراتژیک کشور را به‌شرح ذیل تصویب نمود:

سند راهبردي جمهوري اسلامي ايران در فضاي مجازي در افق 1410 در چهار بخش ارزشها، چشمانداز، اهداف و اقدامات کلان تنظيم شده است. اين سند از طريق مطالعه اسناد راهبردي و چشم انداز ساير کشورها در حوزه فضاي مجازي، تحليل وضع موجود و مطلوب، تحليل اسناد بالادستي )قانون اساسي، سند چشمانداز و احکام مقام معظم رهبري براي شوراي عالي فضاي مجازي کشور و اخذ نظر مراکز علمي، پژوهشي و دانشگاهي کشور و دستگاههاي دولتي و حکومتي و سازمانهاي مرتبط با فضاي مجازي تنظيم شده است.

دو بخش ارزشها و چشم انداز اين سند در هفتاد و یکمین جلسه مورخ 17/03/1400 و دو بخش اهداف و اقدامات کلان آن در هشتاد و چهارمین جلسه مورخ 11/05/1401 شورای عالی به تصویب رسید. 

هیئت محترم وزیران در جلسه 1400/04/09 به پیشنهاد مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان نقشه برداری کشور، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان امور مالیاتی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، گمرک و سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و در اجرای بند الف ماده 5 و تحقق اهداف جدول شماره 2 ماده 3 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1395 - سند ارتقای بهره وری بخش سایر خدمات را به تصویب رساند. 

هیئت محترم وزیران در جلسه 1400/04/09 به پیشنهاد مشترک وزارت راه و ساختمان و سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و در اجرای بند الف ماده 5 و تحقق اهداف جدول شماره 2 ماده 3 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1395 - سند ارتقای بهره وری بخش ساختمان را به تصویب رساند. 

هیئت محترم وزیران در جلسه 1400/04/09 به پیشنهاد مشترک وزارت راه و شهرسازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و در اجرای بند الف ماده 5 و تحقق اهداف جدول شماره 2 ماده 3 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1395 - سند ارتقای بهره وری بخش حمل و نقل را به تصویب رساند. 

هیئت محترم وزیران در جلسه 1400/04/09 به پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و در اجرای بند الف ماده 5 و تحقق اهداف جدول شماره 2 ماده 3 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1395 - سند ارتقای بهره وری بخش ارتباطات را به تصویب رساند. 

هیئت محترم وزیران در جلسه 1400/04/09 به پیشنهاد مشترک وزارت نفت، سازمان انرژی اتمی ایران و سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و در اجرای بند الف ماده 5 و تحقق اهداف جدول شماره 2 ماده 3 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1395 - سند ارتقای بهره وری بخش آب، برق و گاز را به تصویب رساند. 

هیئت محترم وزیران در جلسه 1400/04/09 به پیشنهاد مشترک وزارت نفت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و در اجرای بند الف ماده 5 و تحقق اهداف جدول شماره 2 ماده 3 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1395 - سند ارتقای بهره وری بخش صنعت را به تصویب رساند. 

صفحه1 از3

جستجو در سایت

آدرس: شهر میراث جهانی یزد، بلوار دانشجو، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان.
تلفن: 4-36241151 (035) داخلی 310 و 255
نشانی رایانامه برای ارسال نقطه نظرات، نیازهای پژوهشی و پژوهش های خاتمه یافته به سازمان: yazdresearch@mporg.ir

همه حقوق مادی و معنوی «سامانه پژوهش های توسعه ای استان یزد» متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد است. هرگونه بازنشر اطلاعات مندرج در این پایگاه با ذکر ماخذ بلامانع است.

طراحی و پشتیبانی فنی:سیدمحمدهاشم حکیمی

Please publish modules in offcanvas position.

اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید، اینجا را کلیک کنید.

ورود به حساب کاربری